0 грн.
Зробити замовленняЯк підібрати гідроакумулятор
ЯК ПІДІБРАТИ ГІДРОАКУМУЛЯТОР
Для того щоб забезпечити рівномірне обігрів приміщення, потрібна примусова система циркуляції водопостачання. За цей процес відповідають циркуляційні насоси. У роботі вони забезпечують кілька фаз. І чим частіше вони можуть замінювати один одного, тим зростає споживання електроенергії. Зменшити кількість спожитої енергії можна, якщо кількість пусків роботи насосної системи буде мінімальною. У цьому допоможе спеціально підібраний гідроакумулятор. У цій статті ми спробуємо з'ясувати, як підібрати гідроакумулятор для тих чи інших потреб.
ЩО ТАКЕ ГІДРОАКУМУЛЯТОР І НАВІЩО ВІН ПОТРІБНИЙ?
Гідроакумуляторний бак постає перед покупцем ємністю для рідини, де знаходиться еластична мембрана з гуми. Вона має розташовану всередині грушеподібну форму і дозволяє здійснювати герметичні сполуки з самим гідробаком.
Простір, що залишається між корпусом бака та мембраною заповнюється киснем під тиском близько 2,5 бар.
Застосовуються такі пристрої для можливого пом'якшення ударів та підтримки тиску на постійній основі як у побуті, так і в промислових умовах. Відмінною особливістю є той факт, що для промислового використання в системах водопостачання виготовляють об'ємніші гідроакумуляторні баки.
Навіть при вимкненому насосі цей пристрій дозволить підтримувати тиск у системі водопостачання.
Принцип роботи
Для того, щоб уявити, як працює гідроакумулятор, необхідно подумки уявити схематичний малюнок.
Уявіть гідроакумуляторний бак. Він заповнений водою, і рідина займає більшу частину простору корпусу. Вода витрачається на потреби опалювальних приладів.
Щоб зрозуміти, як працює гідроакумулятор, потрібно ознайомитися з наступним принципом дій.
1. Насос здійснює прокачування води безпосередньо в корпус гідроакумулятора.
2. Вода поставляється безпосередньо через мембрану, яка розтягуватиметься і витіснятиме повітря все сильніше, у міру надходження рідини.
3. Коли людина відкриватиме кран, вода почне виходити з неї під дією стисненого повітря, яке сильно тиснуло на мембрану.
4. Рідина прямо прагне водозбір. Але насос при цьому не функціонує.
Це означає, що весь накопичений у гідроакумуляторі запас води впливатиме на скорочення кількості включень насоса, тим самим не тільки збільшуючи його ресурси, а й заощаджуючи його енергію.
Переваги гідроакумулятора
• Низька ймовірність отримання гідроудару.
• Поступово збільшується термін використання всіх складових системи водопостачання.
• Споживання електричної енергії може знизитися рівно вдвічі.
• Тиск води в системі буде на одному рівні.
• Навантаження у системі нормалізується.
• Запас води збільшуватиметься на випадок несподіваного вимкнення насоса без відповідного живлення.
Види
Перш ніж зробити вибір на користь тієї чи іншої моделі, потрібно ознайомитися з видами та зрозуміти, який саме пристрій підійде вам.
• Горизонтальний корпус. Цей апарат підтримує поверхневий насос. Передбачається кріплення безпосередньо на баку. Дозволяє економити місце у невеликому приміщенні, де знаходиться обладнання з водопостачання.
• Вертикальний корпус. Застосовується при роботі з занурювальним або поверхневим насосом. Розміщується поряд із гідроакумулятором.
На що орієнтуватися під час виборів?
Вибираючи, важливо знати, на які нюанси варто звертати увагу.
Робочий тиск
Робочий тиск має особливу важливість у промисловому, а й у побутовому використанні. Тут важливо орієнтуватись на показники насоса.
Тиск у пристрої повинен бути на 0,5 бар меншим за показник, при якому починає включатися автоматична робота насоса. Якщо автоматика запускається при досягненні 1,5 бар , то гідроакумулятор повинен працювати при значенні 1, 3 бара і вище.
Важливо звертати увагу не лише на мінімальний, а й на максимальний тиск, який може досягати 10 бар.
Об'єм бака
Об'єм резервуара визначається безпосередньо кількістю рідини, яка зберігатиметься у самому гідроакумуляторі. Вибираючи той чи інший варіант, важливо враховувати загальне споживання води, яке є середньомісячним показником.
Варто орієнтуватися і на цілі, для яких придбано таке обладнання. Найчастіше це накопичення великого запасу рідини, що дозволить скоротити кількість включень приладів.
Як вибрати розмір?
Якщо апарат необхідний для роботи з індивідуальним забезпеченням водою, важливо спиратися на вихідні дані.
Складність полягає в тому, що вибір дуже широкий та легко можна заплутатися.
Сучасні будинки оснащені не лише кранами на кухні та душовою системою. У квартирі є каналізація, пральні та посудомийні машини, численні раковини, а також інше обладнання, яке потребує підключення до подачі води.
Одночасно в будинку може мешкати досить велика кількість людей, які витрачають воду. Тому при виборі того чи іншого розміру гідроакумулятора потрібно враховувати такі, здавалося б, суб'єктивні моменти.
Однак спробуємо розглянути можливий варіант підбору на прикладі.
Якщо в невеликій квартирі є лише три джерела для подачі води: кухонний кран, душ, каналізація, то буде потрібно стандартне встановлення на 24 л. Такий резервуар оптимальний у випадку, якщо в приміщенні проживає до 3 осіб. У будь-якому випадку, зі збільшенням кількості мешканців, можна збільшити обсяг гідроакумулятора.
Якщо в будинку немає каналізації, але кількість точок з роздачею рідини набагато більше трьох, то буде потрібно гідроакумулятор, об'єм якого буде перевищувати 52 л.
Виконуємо розрахунок тиску повітря
Дуже важливим моментом є розуміння того, який тиск кисню має бути в самому резервуарі.
Якщо резервуар знаходиться у підсобному приміщенні, то нижнім показником тиску (U) є обчислення за такою формулою.
Висоту від верхньої частини стелі (V) приміщення і до підлоги потрібно додати до 6 і розділити на 10:
U = (V + 6) / 10
При цьому якщо будинок багатоповерховий, то береться висота від верхньої частини даху і до підлоги, наприклад, 6 м.
При обчисленні вийде результат в атмосферах.
Наприклад:
(6 + 6) / 10 = 1, 2 атмосфери.
І якщо при виборі акумулятора виявиться, що тиск у ньому менший за отримане значення, то, на жаль, вода просто не зможе дотягнути до другого поверху.
Проте, сильно перевищувати вказане значення теж слід. Тому що при неправильному використанні в самому баку просто не залишиться рідина.
Найчастіше виробники встановлюють під час продажу тиск повітря в гідроакумуляторі в 1,5 атмосфер. Проте, вже вдома придбаний вами бай показуватиме зовсім іншу величину. Тому, здійснюючи вибір, беріть із собою звичайний манометр, який дозволить вам при під'єднанні до ніпелю гідробака вивести підсумкове значення.
Чи потрібний запас?
Багато покупців вважають, що основна функція гідроакумулятора – це резерв рідини на випадок, якщо її подача припиниться. Проте, основна функція цього пристрою зовсім інша.
Але в гідробаку справді залишається рідина на випадок, якщо споживання кількості води в будинку збільшується. Збільшений обсяг води позитивно впливає на роботу підключеної техніки.
Але все ж таки, переплачувати за додатковий обсяг ємності досить накладно, адже вартість гідробака далеко не маленька. Однак, якщо у найближчому майбутньому у вашому будинку планується збільшення точок із вживанням рідини, можна придбати додатковий гідробак або бак більшого об'єму.
Наприклад, якщо у вас є потреба споживання на 80 л, але найближчим часом планується встановити ще одну пральну машину, то краще купувати гідробак з робочою потужністю 120 л.
Головні правила підбору
Досвідчені продавці-консультанти та виробники радять новачкам при покупці гідробака використовувати такі правила.
1. Покупка ємності на 24 л. Такий бак використовуватиметься у випадку, коли потужність насоса знаходиться в межах 2 м3 на годину. При цьому в будинку знаходиться до трьох точок споживання. Ідеально такий бак підійде для невеликих будиночків на дачних ділянках.
2. На 50 л. Потужність насоса не перевищує 4,5 м3 на годину. Кількість точок споживання води до 8 штук. Подібні баки добре підійдуть для систем водопостачання у будинку, де мешкають до 4 осіб. Підходить для приватних будинків до 120 кв.
3. Місткість від 100 літрів. Підійде для насосів, продуктивність яких перевищує 5 кубометрів на годину. При цьому в будинку більше 10 точок виходу та більше 5 осіб споживачів.
Є ще кілька правил, якими керуються досвідчені виробники.
• Здійснюючи підбір ємності для бака, потрібно підсумовувати всі точки споживання та кількість людей, що проживають у будинку.
• Якщо значення вийшло в 30 л, необхідно помножити цю суму на 2, оскільки рівно половину в гідробаці займає повітря.
• Отже, виходить, що потрібно придбати пристрій, ємність для якого не менше 60 л.
• Якщо ви плануєте розміщення додаткових точок у найближчому майбутньому, то величина ємності повинна становити не менше 80 л.